Przejdź do głównej zawartości

Co słychać u medialnej?

Co słychać u medialnej?

Pełen wrażeń tydzień uczniów klasy 2I!


Już we wtorek mieliśmy okazję uczestniczyć w przedstawianiu teatralnym, pt. "Opereta" wg "Historii" Witolda Gombrowicza, polskiego powieściopisarza, nowelisty i dramaturga. Akcja skupiła się przede wszystkim na dzieciństwie bohatera, które wbrew pozorom okazało się być bardzo kontrowersyjne. W rolę członków rodziny Witolda wcielili się aktorzy z Teatru M. D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy. Spektakl rozpoczyna cały cykl inscenizacji, które obejrzymy w kolejnych miesiącach.

Czekamy z niecierpliwością!



Scenariusz, muzyka i reżyseria: Monika Adamiec
Aranżacja i efekty dźwiękowe: Bogdan Janik
Występują: Dominika Probachta, Romina Werelusz, Karolina Kowalska, Natalia Kopeć, Maria Pilch, Miłka Życzyńska, Dominik Borek.



To jeszcze nie koniec!

 6 października udaliśmy się do centrum TVN-u w Krakowie, gdzie zostaliśmy oprowadzeni po studiach, w których nagrywane są znane nam programy telewizyjne, tj. „ Rozmowy w toku”, czy „36,6”.
Mieliśmy okazję zobaczyć, jak taki plan wygląda od kuchni i ile pracy należy włożyć, aby przygotować show, którego efekt końcowy widzimy dopiero na ekranie.

Poznaliśmy sztuczki, których używają scenarzyści i montażyści przy nagrywaniu filmów,np. użycie efektu greenboxa.



Nagraliśmy własne telewizyjne show!

Wcieliliśmy się w rolę scenarzystów, kamerzystów, prowadzących oraz gości. Być może kiedyś odważymy się podzielić z Wami tym, co z tego wynikło, ale póki co pochwalimy się jedynie zdjęciami z nagrań.





A teraz to, co sprawiło nam najwięcej radości, czyli plany popularnych seriali telewizyjnych takich jak „Szkoła” i „Szpital”. Spotkanie z idolami oraz czas spędzony w miejscach, które widzimy codziennie przed ekranem telewizji, dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń i emocji.

A Wy poznajecie te miejsca?










Wydawać by się mogło, że więcej atrakcji jednego dnia już nie zniesiemy, lecz nasze grono pedagogiczne nie szczędziło nam dalszej edukacji i już po chwili odwiedziliśmy Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach – oddział Muzeum Narodowego w Krakowie.

Obecnie galeria jest największą w Polsce stałą ekspozycją dziewiętnastowiecznego polskiego malarstwa i rzeźby. Dzieła wystawione są w czterech salach: Oświecenie (sala Bacciarellego), Romantyzm. W stronę sztuki narodowej (sala Piotra Michałowskiego), Wokół Akademii (sala Siemiradzkiego, dawna Hołdu pruskiego) i Realizm, polski Impresjonizm, początki Symbolizmu (sala Chełmońskiego, dawna Czwórki).






Autor: Gabriela Ozimek