Przejdź do głównej zawartości

DUOkon

DUOkon jest już trzecią edycją konwentu serialowego odbywającego się  II LO im. płk. Leopolda Lisa - Kuli w Rzeszowie. Jest to kolejny event, obok "zastrzyku kultury", organizowany w ramach projektu "Młodzież dla miasta".

-Czy możesz nam przybliżyć na czym całe wydarzenie polega, jakie jest jego założenie?

Może zacznijmy od tego, czym w ogóle jest konwent, bo wiele osób pierwszy raz spotyka się z tym terminem. To zlot fanów gier, fantastyki czy komiksów, ale również np. tatuażu. W Rzeszowie do tej pory nie mieliśmy tego typu wydarzeń, więc nasze liceum wyszło z inicjatywą zorganizowania konwentu dotyczącego seriali, filmów oraz gier. Tak powstał DUOkon.

- A jak przebiegało zebranie całego sztabu do pracy?

Dzielimy się na mniejszą grupę organizacyjną i grupę wolontariuszy. Łącznie zaangażowanych jest blisko 70 osób. Zebranie wszystkich nie było wielkim wyzwaniem – w naszym liceum wiele osób pasjonuje się serialami i filmami. Pomagają nam też nasi znajomi z innych szkół.

- Czy od pierwszej edycji pracowaliście w takim zespole, czy cała sytuacja ulegała zmianie?

Pomysł wyszedł od tegorocznych maturzystek. Organizatorką pierwszej edycji była Anna Kozdrańska, teraz ja przejęłam jej obowiązki. Rok temu, gdy byłam pierwszoklasistką, wyklarowała się nam zgrana ekipa. Część z niej bierze udział w tegorocznej edycji. Ale cieszy mnie bardzo to, że zaangażowało się dużo pierwszaków, którym można będzie przekazać pałeczkę w kolejnych edycjach, gdy nas już nie będzie w szkole.

-Czy obecna edycja dużo różni się od pierwszej?

Mamy teraz większe doświadczenie. Wiadomo – uczymy się na błędach. Promocja wydarzenia jest o wiele lepsza niż rok temu. Patronat nad nami objęły m. in. Konwenty Południowe. Rozwiązaliśmy także problemy z organizacją.

- Kiedy odbywa się prezentacja waszego projektu i jaki jest program?

Konwent odbędzie się 3 lutego tj. piątek, wejście jest od 15, o 15:30 jest oficjalne powitanie w auli i od 15:45 startujemy z prelekcjami, które będą odbywać się w kilku salach. W tym roku czeka na was 30 tematycznych prelekcji, salon gier, korytarz grozy, kącik wymiany oraz konkursy.

- Czy ciężko jest zorganizować tego typu wydarzenie? (Sponsorzy, współorganizatorzy itd.) Czy spotkałaś się z jakimiś trudnościami czy raczej wszystko przyszło łatwo?

Wyzwaniem jest zebranie grupy, z którą dobrze się dogadujesz. Na szczęście tego problemu nie było.  Sponsorzy z nieba nie spadną, ale wbrew pozorom ich znalezienie nie jest trudne - wystarczy być otwartym, napisać kilka maili, podejść w kilka miejsc. Przykładowo Helios czy Muzeum Dobranocek przyjmują nas z otwartymi ramionami i są bardzo chętni do współpracy.

- Całe przygotowania zapewne pochłaniają dużo wolnego czasu. Jakie korzyści odniosłaś, biorąc udział w takim projekcie?

Przede wszystkim poszerzyłam swoją wiedzę o organizacji tego typu eventów i mam już doświadczenie w kierowaniu dość liczną grupą. Poświęcam DUOkonowi sporo wolnego czasu, ale mam z tego wielką satysfakcję. Poznałam naprawdę  niesamowitych ludzi, współpraca z nimi to dla mnie czysta przyjemność. Wszyscy wkładamy w to dużo serca i mamy nadzieję, że z każdą kolejną edycją konwent będzie się rozwijał.
Zapraszamy wszystkich na stronę naszego wydarzenia, gdzie można zapoznać się ze szczegółową rozpiską:
https://www.facebook.com/events/1767602716897565/
Czekamy na was trzeciego lutego!

Dołączamy zdjęcia z ubiegłorocznej edycji:







Oraz plakat promujący tegoroczną edycję:



Wywiad przeprowadziły: Karolina Sosnowska, Żaneta Kosior oraz Gabriela Ozimek z klasy 1i.